Většina zemí v EU řeší přímou či nepřímou podporu exportu. Přímá podpora se týká vládních pobídek a zajištění, což je v dnešní ekonomické situaci České republiky málo reálné. Státní podpora se vztahuje i k nabídce služeb ekonomické diplomacie a vládní agentury Czech Trade. Je celkem logické, že taková asistence je velmi cenná, ale má svoje limity. Praktické aspekty obchodu na velkých trzích řeší ve státech EU především profesní organizace typu hospodářské komora, inovační centra, profesní komory případně sdružené finance průmyslových regionů vč. některých komerčních subjektů. Projekt Czech Business Incubator Atlanta je založen na spolupráci řady partnerů včetně profesních organizací a sdružení finančních, intelektuálních a technických prostředků na podporu obchodu v USA pro české firmy z Jihomoravského kraje a celé České republiky
RHK Brno
Regionální hospodářská komora Brno je iniciátorem projektu založení Czech Business Incubator Atlanta. Hlavním cílem, motivací je podpořit snahy firem, členů RHK při expanzi na zahraniční, v tomto případě americký trh.

CNACCC
Czech North American Chamber of Commerce & Culture je nezisková organizace zaměřující se na rozvoj průmyslové a kulturní spolupráce mezi Českou republikou a USA.
PARTNEŘI PROJEKTU

Brno
Statutární město Brno, druhé největší město v České republice je historicky jedno z center českého průmyslu. Aktuálně mají v Brně sídlo, kromě řady globálně úspěšných firem také organizace zaměřené na vývoj a aplikace špičkových technologií jako např. Semiconductor Cluster, Brno Space Cluster, Industry Cluster 4.0 ad.
Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj aktivně podporuje podnikání na Jižní Moravě. Je zřizovatelem inovační agentury JIC (Jihomoravské Inovační Centrum), kterou v roce 2003 založil společně s městem Brnem a brněnskými univerzitami. Už více než 20 let tak podporuje nejen vznik a rozvoj start-upů, ale také řadu dalších aktivit, které propojují podnikání, výzkum a vývoj v regionu.